Nevhan Gündüz'den Haberler

Nevhan Gündüz – TÜSİAD Başkanı Sayın Erol Bilecik’e Ziyaret

Nevhan Gündüz - TÜSİAD Başkanı Sayın Erol Bilecik'e Ziyaret

Nevhan Gündüz – Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu üyelerinden TÜSİAD başkanı sayın Erol Bilecik’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyarette HATİAB Genel Başkan Yardımcısı ORGE Enerji A.Ş. CEO’su sayın Nevhan Gündüz‘de katıldı. Sayın Erol Bilecik’e çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Nevhan Gündüz TÜSİAD Ziyareti Galeri

TÜSİAD başkanı Erol Bilecik kimdir,

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, ilk, orta ve lise öğrenimini yine Antakya’da tamamladı. 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer aldı.1989 yılında İndeks Bilgisayar A.Ş.’yi kuran Erol Bilecik, firmanın genel müdürlük görevini de üstlendi. Türkiye genelinde bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları teknoloji ürünlerinin tedarik merkezi olma amacıyla faaliyet gösteren İndeks Bilgisayar A.Ş., 200’den fazla dünya markasının ürünlerini 8.000’den fazla iş ortağı kanalıyla Türkiye’deki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturuyor.

Erol Bilecik, halen Index Grup bünyesindeki İndeks Bilgisayar A.Ş., Despec A.Ş., Datagate A.Ş., Artım A.Ş., Neteks A.Ş, Teklos A.Ş. ve Homend A.Ş.’nin CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Erol Bilecik yönetiminde, Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar 2004 yılında, Datagate Bilgisayar 2006 yılında, Despec Bilgisayar ise 2010 yılında BIST’te halka açılmışlardır. Erol Bilecik, Grup Şirketleri vasıtasıyla sektöre ve ülkemize beş kez yabancı stratejik ortak ve sermaye girişi gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur.

Bilecik 2002-2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve 2010-2014 dönemleri arasında İTÜ Mezunlar Derneği’nin Başkanlığını yapmıştır. Halen bir çok sivil toplum örgütünün yönetimlerinde yer almaktadır.

Erol Bilecik, eğitim alanına verdiği destek ve yaptığı katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Nevhan Gündüz Kimdir ?

1975 yılında Hatay’da doğmuş olup, ortaokul ve lise tahsilini İstanbul Özel Semiha Şakir Lisesi’nde, üniversite eğitimini New York Institute of Technology’de tamamlamıştır. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra, elektrik ve enerji sektöründe çalışmalara başlamıştır.

Yenilenebilir enerji sektöründe katı atıkların bertarafı ve ekonomiye geri kazanımı konusunda 1998 yılından itibaren yoğun çalışmalarda bulunmuş, yurtdışında yaygın yenilenebilir enerji teknolojilerinin Türkiye’ye tanıtılması ve getirilmesi konularında çalışmalarda bulunmuştur.

1998 yılına kadar ortağı ve yönetim kurulu üyesi olduğu Gündüz Elektrik Metal İnşaat Malzemeleri Tic. ve San. A.Ş.’de çalışmalarda bulunmuş, bu tarihten itibaren ise kurucu ortağı olduğu ORGE Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’luk görevlerini sürdürmektedir.

İstanbul’da yaşayan ve iki çocuk sahibi olan Nevhan Gündüz aynı zamanda HATİAB (Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği) Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *