Yazılı Basın

Nevhan Gündüz ” Hedefimiz Yurt Dışı “

Nevhan Gündüz " Hedefimiz Yurt Dışı "

Nevhan Gündüz ” Hedefimiz Yurt Dışı “

Nevhan Gündüz ‘ün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yaptığı ve 1998 yılında faaliyetlerine başlayan Orge Enerji Elektrik, Türkiye’deki nitelikli projelerin elektrik taahhüt işlerini almak ve alanında Türkiye’nin en büyük ve başarılı şirketi olmak amacıyla kuruldu.

Şirket son beş yılda yüzde 100’ün üzerinde ortalamayla büyüdü, son 7 yılda değerini 6 kat artırdı. Kuruluşundan bugüne kadar 4 milyon metrekare kapalı alanın elektrik taahhüt işini tamamladı.

Şu anda ellerindeki işlerin birikiminin 230 milyon TL seviyesinde olduğunu belirten Orge Enerji Elektrik CEO’su Nevhan Gündüz, yaptıkları projeleri şöyle anlatıyor:

Istanbul Esentepe’de bulunan Quasar Residence ve Fairmont Hotel kompleksi, İstanbul KartalKaynarca metro hattı, İstanbul Conrad Hotel, İstanbul Evora, İstanbul Kadir Has Üniversitesi, Hatay Prime Mall AVM, İstanbul Pendorya AVM tamamlanan başlıca projelerimiz.

nevhan-gunduz

Özellikle metro işlerinde, Türkiye’de ilk defa anahtar teslim tüm hattın elektrik taahhüt işlerini yapan şirket olduk.”

Sektörün daralmasına rağmen geçen yılı başarılı sonuçlarla kapattıklarını söyleyen Gündüz, bu yıl sonu için hedeflerini de şöyle paylaşıyor: “Doğru projeler sayesinde hem iş hacmimiz büyüdü hem istihdamımızı artırdık.Bu yil da geçen yıllarda olduğu gibi büyümeyi hedefliyoruz.

Son zamanlarda aldığımız yeni üniversite ve bankacılık üssü işleri de bu büyümenin gerçekleşeceğinin sinyallerini veriyor. 

Yurt Dışına Açılmayı Planlıyoruz

Yurt dışına açılma hedeflerinden de bahseden Gündüz ” Yeni hedef koyduğumuz yurt dışı işleri var, sağlıklı bir ortamı yakalarsak yurt dışına da açılmayı planlıyoruz.

Son dönemde önemli yurt dışı yatırımcılar ve önemli sektör oyuncularıyla görüşüyoruz. Stratejik iş birliği teklifleriyle gelecek yatırımcılarla ortak girişimler kurma konusuna olumlu bakıyoruz. Öncelikle yakın coğrafyalarda büyümeyi, orta vadedeyse Avrupa’da bunu genişletmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“Pazar Payımızı Artıracağız”

Orge Enerji Elektrik CEO’su Nevhan Gündüz, son zamanlarda ekonominin içinde bulunduğu durum nedeniyle sektördeki oyuncu sayısının azaldığına dikkat çekiyor.

Bu durumun kendilerini nasıl etkilediğini de şöyle açıklıyor: “Bu sebepten şirketimizin sektördeki pazar payının her geçen gün artacağını düşünüyoruz. Son zamanlarda özellikle yeni başlanan metro, finans merkezi, turizm yatırımları, üniversiteler, nükleer santraller, sanayi tesisleri gibi işleri takip ediyoruz. İnşaat endüstrisinin yatay ve dikey segmentlerinde hizmet veren uluslararası şirketlerle iş birlikleri kurmak ve bu yolla pazar genişlemesi sağlamak da amaçlarımız arasında yer alıyor.”

CAPİTAL 09 /2019
Nevhan GÜNDÜZ / Orge Elektrik Taahhüt CEO’su

nevhan-gunduz