Yazılı Basın

Nevhan Gündüz ” Yeni genişleme kanallarına odaklandık “

Nevhan Gündüz " Yeni genişleme kanallarına odaklandık "

Nevhan Gündüz ” Yeni genişleme kanallarına odaklandık “

Nevhan Gündüz ” Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nün altyapı proje sözleşme sürecini tamamladı “. Yilin ilk yarısında satışları ve FAVÖK’Ü yüzde 20 oranında büyüyen Orge Elektrik Taahhüt için yeni genişleme kanalları finans ve bilişim olarak öne çıkıyor.

Firmanın, Kocaeli’nde Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nün altyapı projesine verdiği teklif uygun görüldü. Sözleşme imza sürecinin 30.09.2019’da tamamlandığını ifade eden firmanın CEO’su Nevhan Gündüz, “Söz konusu ihale 25.7 milyon TL+KDV değerinde ve projenin dokuz aylık sürede tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Nevhan Gündüz, faaliyette bulunduğumuz elektrik taahhüt sektörünün doğası ve şirket politinevhan-gunduzkamız gereği, sürekli bir biçimde daha güçlü ve daha nitelikli işverenlerle, daha nitelikli ve geniş ölçekli projelerde çalışma davetlerini değerlendirip teklifler hazırladıklarını söyledi.

“Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nün Altyapı Projesi’nde göstereceğimiz performansın bize finansal ve teknolojik altyapı yatırımları ve renovasyonları alanında yeni bir alt iskolu sağlamasını ümit ediyoruz” diyen Gündüz , “Bunun yanı sira uzun süredir ivme kazanmasını beklediğimiz metro ve raylı sistemlerde son dönemde sektörel paydaşlarımızda gözlemlediğimiz motivasyon ile kaybedilen ivme ve zamanın hızla telafi edilebileceği konusunda ümitliyiz.

Sanayi sektöründe dönüşüm ve yeni yatırımlar da ilgi alanlarımız içerisinde

Sanayi sektöründe dönüşüm ve yeni yatırımlar da ilgi alanlarımız içerisinde. Bu yıl içinde önemli bir ivme kazanan turizm yatırımlarında pay almak da iş geliştirme planlarımız arasında yer alıyor” açıklamasını yaptı.

Gündüz, şirketin ilk yarı finansal sonuçlarına da değinerek, “2019 ilk yarısında, 2018 ilk yarısına kıyasla, satış gelirlerimizde yüzde 20, FAVOK’de ise yüzde 26.19 seviyesinde büyüme kaydettik” dedi. Finansal gelişmelere çeyrekler üzerinden bakıldığında ise 2019 ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe kıyasla satışların yüzde 36.2, FAVOK’ün ise yüzde 23 oranında arttığını hatırlattı.

Nevhan Gündüz, bu sonucun, devam eden işler büyüklüğünün gerek yıllık, gerekse çeyreklik karşılaştırmalarda önemli miktarda nicel ve nitel büyümesi ile ilişkilendirmenin mümkün olduğunu söyledi.

Öte yandan 2019’un ikinci yarısında kendilerine ihale edilen ve sözleşmesi imzalanan Yapı Kredi Bankacılık Üssü projesinin yanı sıra Epique Island peyzaj ve aydınlatma işlerinin de olumlu katkılarını görmeyi beklediklerine dikkat çekti.

Karlılık ve büyüme hedeflerinde yılbaşındaki beklentileri muhafaza ettik

Karlılık ve büyüme hedeflerinde yılbaşındaki beklentileri muhafaza ettiklerini de ifade eden Gündüz, “Şirketimizin almayı planladığı yeni taahhüt işlerinin realize olması halinde, hasılatında minimum yüzde 25, ortalama çalışan sayısında yüzde 20 seviyesinde bir artış, faaliyet karını minimum mevcut seviyelerde muhafaza etme beklentisi bulunuyor” yorumunu yaptı.

Gündüz, 2018 ilk yarısı ile 2019 ilk yarısı karşılaştırdığında, brüt kar marjinin yüzde 35-40 bandında kaldığını ve bunu uzun dönemde sürdürülebilir kılmak için sürekli çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

PARA / İDİL TARAKLI30 6 – 12 Ekim 2019 Sayı: 39
Nevhan GÜNDÜZ / Orge Elektrik Taahhüt CEO’su

nevhan-gunduz